Raport
zrównoważonego
rozwoju 2021

Działamy i wspieramy

GRI:
  • 413-1
  • Wskaźnik własny

Realizujemy program „Działamy i Wspieramy”

deheusgrafiki18-1 deheusgrafiki18-1

Dotychczasowe projekty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dlatego planujemy kolejne edycje programu. Pozwala to mieć nadzieję na obudzenie w dzieciach specjalnej wrażliwości ekologicznej, która w przyszłości może przynieść korzyści lokalnym społecznościom, a także będzie wspierać odpowiedzialne podejście do ochrony środowiska i prowadzenia biznesu.

od 2016

działamy i wspieramy w ramach programu.

48

projektów zrealizowaliśmy do tej pory w całej Polsce.

>2,2 mln PLN netto

wyniosła łączna wartość sfinalizowanych działań.

>25 tys. dzieci

uczestniczyło w warsztatach związanych z bezpieczeństwem.

8

projektów zrealizowaliśmy w 2021 r.

Co zrobiliśmy w 2021 roku? Oto 8 naszych zrealizowanych projektów

Pracownicy De Heus stworzyli ekologiczny zakątek przy zespole szkół miejskich w Golubiu-Dobrzyniu (województwo kujawsko-pomorskie). To miejsce do zdobywania wiedzy o ochronie środowiska, obserwowania przyrody (hotel dla pszczół), uprawy i pielęgnacji ziół oraz warzyw, wspierane m.in. przez zaprzyjaźnione koło gospodyń wiejskich.

W ramach projektu „Zielono mi” w Golubiu-Dobrzyniu (województwo kujawsko-pomorskie) przygotowano przyrodniczą ścieżkę edukacyjną dla dzieci ze stacją meteorologiczną, tablicami informacyjnymi, ptasim zegarem oraz miejscem do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu. Owocem projektu jest również ogród zielny.

Okolice Nowego Miasta (województwo mazowieckie) to region rolniczo-turystyczny ze zbiornikiem wodnym, nad którym odnotowuje się bardzo dużo nieszczęśliwych wypadków z udziałem dzieci. W związku z tym w miejscowym przedszkolu zorganizowaliśmy bazę dydaktyczno-praktyczną (m.in. z imitacją zbiornika wodnego i domkiem ratownika), która uczy najmłodszych bezpiecznego zachowania nad wodą oraz dbania o porządek.

Powstał także wyjątkowy plac zabaw wykonany z elementów pozyskanych z recyklingu i miejsce spotkań edukacyjnych dotyczących zagadnień ekologicznych.

W miejscowości Walków (województwo łódzkie) dzięki naszemu programowi pojawiło się miejsce edukacyjno-rozrywkowe, w ramach którego powstał m.in. plac zabaw z sensoryczną ścieżką leśną stworzoną z materiałów zebranych przez dzieci, bocianim gniazdem i przestrzenią do grania w gry planszowe. Dodatkowo powstały karmniki i budki lęgowe oraz ogród i zielnik.

W Stupsku (województwo mazowieckie) stworzono miasteczko ruchu rowerowego, w którym dzieci poznają zasady bezpiecznego poruszania się na drodze oraz dbania o środowisko naturalne. Będą mogły tutaj zdawać egzamin na kartę rowerową. Doposażyliśmy gminę w rowery oraz przyczepki dla najmłodszych oraz zbudowaliśmy wiatę na rowery.

W Nowych Żochach (województwo podlaskie) na placu rekreacji została stworzona strefa aktywności, która składa się z boiska do gry w piłkę nożną, siłowni zewnętrznej i stołu zewnętrznego do gry w ping ponga. Plac został poddany przebudowie, aby uczynić z niego miejsce bezpieczne i przyjazne środowisku (dzięki oświetleniu solarnemu).

W Łęczycy (województwo łódzkie) powstał pumptrack do wyczynowej jazdy na rowerze, a miejski park stał się ulubionym miejscem do spokojnych, rodzinnych przejażdżek. Sfinansowane przez nas stacje dają możliwość samodzielnego naprawienia roweru i mogą stanowić zachętę do częstszych wycieczek. W ramach promocji sportu, zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu będą organizowane rajdy rowerowe, a także stworzony zostanie przewodnik po pobliskich trasach rowerowych wzbogacony o zasady bezpiecznej jazdy na rowerze oraz przepisy na dietetyczne przekąski i koktajle dla małych i dużych sportowców.

W Krajewicach (województwo wielkopolskie) zbudowany został przyjazny dzieciom, edukacyjny plac zabaw w formie kolorowego statku, który zacumował na przystani przy świetlicy wiejskiej. Dzieci mogą dowiedzieć się tam ciekawych rzeczy na temat bezpieczeństwa, biologii zwierząt i roślin oraz mądrej segregacji odpadów. O aktywność sportową zadbają ścianki wspinaczkowe, drabinki i liny. Obok placu zabaw stanęły tablice edukacyjne. Zorganizowane zostały również spotkania warsztatowe dotyczące bezpieczeństwa, przyrody i odpadów.

Działamy i wspieramy – za kulisami projektów

Zobacz wszystkie projekty, które zrealizowaliśmy:

Wyniki wyszukiwania