Raport
zrównoważonego
rozwoju 2021

List Prezesa

Szanowni Państwo,

z wielką radością oddajemy w Państwa ręce pierwszy raport ESG (Environmental, Social, and Corporate Governance) De Heus za 2021 rok. Kompleksowo prezentujemy w nim nasze podejście do zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego prowadzenia biznesu.

GRI:
  • 102-14

Od ponad 30 lat dostarczamy polskim rolnikom rozwiązania żywieniowe, które wspierają zdrowie zwierząt oraz optymalizują ich wydajność. Odgrywamy istotną rolę w procesie produkcji żywności, wspieramy rozwój sektora rolnego oraz mamy wpływ na jakość, bezpieczeństwo i smak produktów codziennie spożywanych przez miliony Polaków.

Misją De Heus jest zapewnienie dostępu do zdrowej, bezpiecznej i zrównoważonej żywności, zarówno dla obecnych, jak i dla przyszłych pokoleń. Każdego dnia dbamy o zdrowie i dobrostan zwierząt, zapewniając starannie dobrane rozwiązania żywieniowe najwyższej jakości oraz wspierając hodowców w zapewnieniu właściwych warunków zootechnicznych i bioasekuracji. Pozwala to na uzyskanie pełnowartościowego, zdrowego i smacznego mięsa, nabiału oraz jaj. To odpowiedzialne zadanie, które w pełni rozumiemy i realizujemy we współpracy z naszymi klientami. Rolnicy i hodowcy doskonale zdają sobie sprawę ze swojego wpływu na bezpieczną produkcję żywności i poziom jej jakości, co potwierdzają codziennie swoją ciężką pracą i zaangażowaniem.

Jestem dumny, że pracuję w firmie De Heus. Firmie, która zatrudnia prawie 800 osób - zaangażowanych profesjonalistów, realizujących nie tylko swoje obowiązki, ale czerpiących z tego radość i satysfakcję. Nasze relacje biznesowe oparte są na partnerstwie i zaufaniu.

Profesjonalna kadra, ponad 30-letnie doświadczenie, dzielenie się wiedzą i przekazywanie jej hodowcom, a także połączenie z firmą Golpasz sprawiają, że De Heus jest liderem na rynku paszowym. Tym bardziej czujemy się zobowiązani do odpowiedzialnego prowadzenia biznesu i zapewnienia najwyższych standardów działań, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju i pozytywnego wpływu na lokalne społeczności. Dbamy także o bezpieczeństwo najmłodszych oraz zwiększamy ich świadomość ekologiczną, realizując program „Działamy i wspieramy”.

Mamy świadomość wpływu naszej działalności na środowisko naturalne. Dążymy do ciągłego doskonalenia procesów produkcyjnych, tak aby ich negatywne następstwa zostały wyeliminowane. Inwestujemy w najnowsze rozwiązania technologiczne – wykorzystujemy zespół kogeneracji z odzyskiem ciepła w jednej z naszych wytwórni i planujemy powstanie podobnych instalacji w kolejnych obiektach. Uruchomiliśmy również pięć instalacji fotowoltaicznych i jesteśmy w trakcie projektowania kolejnych. Prowadzimy także działania zmniejszające nasz ślad węglowy, w tym stosujemy urządzenia redukujące emisje zanieczyszczeń i energooszczędne silniki, wymieniamy oświetlenie na energooszczędne, ograniczamy straty ciepła i kontrolujemy szczelność instalacji.

Rok 2021 był dla nas pełen wyzwań. Epidemia ptasiej grypy o skali większej niż wcześniej, afrykański pomór świń w całej Polsce, wysokie koszty paszy, nawozów, środków ochrony roślin, spadek rentowności produkcji i trwająca pandemia COVID 19 to tylko niektóre z wydarzeń, które mocno wpłynęły zarówno na działalność naszą, jak i całej branży agro. Niezależnie od okoliczności misja firmy pozostała niezmienna.

W De Heus robimy więcej niż pasze, dbając o jakość, transparentność i współpracę w całym łańcuchu zrównoważonej produkcji żywności. Chcemy nieustannie rozwijać efektywne i przyjazne dla środowiska rolnictwo, poprawiać dobrostan zwierząt, dbać o nasze otoczenie. Codziennie pracujemy nad podnoszeniem poziomu satysfakcji naszych klientów, współpracowników i partnerów biznesowych. Pragniemy rozwijać się wspólnie z Państwem, dlatego stale analizujemy otoczenie oraz zwiększamy świadomość hodowców i konsumentów w zakresie zrównoważonego rozwoju, zdrowej żywności oraz hodowli zgodnej z najwyższymi standardami.

Zależało nam, aby raport ten był kompleksowym dokumentem ukazującym przejrzystość naszych działań I otwartość w komunikacji. Wierzę, że okaże się on ciekawą, a może i nawet zaskakującą lekturą, która sprawi, że nasza firma stanie się Państwu jeszcze bliższa.

Z wyrazami szacunku,

Adam Zaleski
Prezes De Heus Polska

Wyniki wyszukiwania