Raport zrównoważonego rozwoju 2022

Słowo od Prezesa

GRI
  • 2-22

Szanowni Szanowni Państwo, Państwo,

prowadzenie przedsiębiorstwa, które jest jednym z ogniw produkcji żywności, to odpowiedzialne zadanie nie tylko ze względu na zobowiązania względem kontrahentów, hodowców czy pracowników, ale przede wszystkim ze względu na wpływ, jaki produkcja żywności ma na konsumentów i środowisko, w którym żyjemy.

W naszym drugim raporcie ESG (Environmental, Social, and Corporate Governance) chcemy po raz kolejny opowiedzieć o drodze, jaką obraliśmy, aby firma De Heus działała w ramach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego prowadzenia biznesu.

Naszym głównym zadaniem jest wytwarzanie wysokiej jakości paszy, dzięki której zwierzęta będą zdrowo rosły, a produkt, który trafi do konsumenta, będzie pełen wartości odżywczych. Dostarczane przez nas rozwiązania żywieniowe są każdego roku udoskonalane i wzbogacane o składniki, które z jednej strony zapewniają rentowność produkcji, a z drugiej mają wpływ na dobrostan zwierząt. Dzięki takim działaniom jesteśmy w stanie zminimalizować konieczność korzystania z antybiotykoterapii w celu leczenia pojawiających się schorzeń. Hodowcy zdają sobie sprawę z tego, że ich praca ma niezwykle duży wpływ na to, czy żywność jest produkowana w sposób bezpieczny, a na stoły rodzin w całej Polsce trafiają pełnowartościowe mięso, jaja czy nabiał. Dzięki wspólnym działaniom produkcja bez antybiotyków staje się rzeczywistością.

Jako lider na rynku paszowym staramy się wychodzić do hodowców z ofertą obejmującą nie tylko doradztwo żywieniowe. Działania mające na celu zapewnienie zrównoważonego rozwoju każdego z gospodarstw to także pomoc w obliczaniu śladu węglowego, pomoc w tworzeniu projektów nowoczesnych obiektów, a także opieka środowiskowa.

Zdając sobie sprawę z tego, jak wielki wpływ na środowisko ma nasza działalność, kolejny już rok obliczamy ślad węglowy emitowany przez nas samych. A także wdrażamy szereg udoskonaleń, dzięki którym nasze fabryki pracują sprawniej. Korzystamy z odnawialnych źródeł energii, między innymi instalacji fotowoltaicznych, wykorzystujemy energooszczędne silniki – wszystko to z myślą i troską o środowisko, a także następne pokolenia.

Odpowiedzialne prowadzenie biznesu to także wpływ, jaki nasze decyzje i czyny wywierają na lokalne społeczności. W ramach programu „Działamy i wspieramy” staramy się edukować najmłodszych na temat ekologii, wykorzystując do tego celu aktywność, którą dzieci lubią najbardziej – zabawę.

De Heus Polska to przede wszystkim ludzie, profesjonalna kadra z doświadczeniem, która każdego dnia robi więcej niż pasze.

Troska o pracownika, a także wdrożenie koncepcji work-life balance zaowocowało wspólnymi spotkaniami webinarowymi, podczas których dyskutujemy o tematach ważnych, takich jak zdrowie psychiczne czy samorozwój.

Raport, który Państwu prezentujemy, to podsumowanie niejednokrotnie trudnej pracy każdego z nas, mającej prowadzić do rozwoju efektywnego i przyjaznego dla środowiska rolnictwa. Z poszanowaniem dla każdego człowieka, zwierzęcia i otaczającej nas przyrody.

Adam Zaleski
Prezes De Heus Polska

Wyniki wyszukiwania